top of page

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень миру у звіті за 2012 рік назвав Україну четвертою у світі за обсягами постачання озброєння.Про це повідомив директор військових програм центру Разумкова Микола Сунгуровський, передає Клацнути УНІАН."Якщо брати попередню п'ятирічку, то у нас було в середньому 9 місце", - зазначив фахівець.За його словами, інститут підрахував, що обсяги поставок озброєння з України минулого року становили понад 1,3 мільярда доларів - це на 310 мільйонів більше, ніж цифри, озвучені в ДК "Укрспецекспорт".

Військово-повітряні сили України проводять безпрецедентні для країни навчання. В небо підняли 100 винищувачів, 23 бомбардувальника, 39 штурмовиків.Також задіяли 60 дивізіонів зенітно-ракетних комплексів.Командувачем навчань призначили генерал-полковника Юрія Байдака, йдеться в повідомленні Міноборони.У навчаннях беруть участь всі українські авіатори і зенітники.На озброєнні Повітряних Сил України перебуває наразі (інформація за минулий рік): 100 винищувачів Міг-29 і Су-27, 23 фронтові бомбардувальники Су-24М, 12 розвідувальних літаків Су-24МР, 36 штурмовиків Су-25 , 17 військово-транспортних літаків Ан-24Б, Ан-26, Ан-30Б, Іл-76МД, 38 навчально-бойових винищувачів Л-39, невідома кількість безпілотних апаратів виробництва СРСР та Ізраїлю, 60 дивізіонів зенітно-ракетних комплексів "Бук-М1", С-300В1, З-300ПС.

На річці Хуанхе довго не сходив лід. Тривалі холоди торкнулися величезної кількості людей у всьому світі.І китайці стали турбуватися через можливу повінь у разі різкого потепління.А криголоми в район Внутрішня Монголія на вертольоті не перекинути. І вони вирішили просто підірвати лід під три чорти! А для чого ще потрібна підтримка з повітря?План спрацював надзвичайно ефективно: бомби вирішили проблему, і все закінчилося добре для всіх. Окрім риб.

Військові бункери Швейцарії

Вони схожі на повітки, будинки і ферми. Але якщо ви наблизитеся впритул, то побачите, що вікна, штори, дверні коробки та балкони намальовані на бетоні. А за віконницями заховані гармати і входи до величезних підземних бункерів.Так звані «фальшиві шале» в Швейцарії з'явилися у відповідь на погрози нацистської Німеччини. Щоб захистити нейтралітет Швейцарії, більше ніж 26 000 цих військових об'єктів були побудовані по всій країні. Багато хто з них діють досі, незважаючи на те, що Друга світова війна закінчилася.

Новий тактичний безпілотник з розмахом крил як у Boeing-757 готується прийняти на себе обов'язки розвідника ВМФ США.Northrop Grumman і ВМФ США щойно закінчили дев'ятий випробувальний політ дрона Triton - поліпшеної версії безпілотника Global Hawk.Маючи розмах крил 40 метрів, Triton постачатиме у режимі реального часу розвіддані, що надходять з його сенсорів, які мають огляд в 360 градусів на відстань понад 2000 морських миль.А якщо йому знадобиться розглянути щось поблизу, то унікальний захист проти блискавок і обмерзання дозволить Triton проходити крізь хмари для ближнього спостереження і автоматичного розпізнавання кораблів.А в останніх випробуваннях дрон показав ще і відмінну здатність відновлюватися після порушень рівноваги, викликаних турбулентністю. Хоча Triton і має більш високий ступінь автономності, ніж більшість інших дронів, наземні оператори можуть у будь-який час отримувати з нього високодетальні знімки, використовувати радар для виявлення цілей, і поставляти важливу інформацію іншим військовим підрозділам.На поточний момент Triton закінчив польотні випробування тривалістю 9.4 години на висоті 15 кілометрів. За словами Northrop Grumman, він здатний перебувати в повітрі до 24 годин.За умовами початкового контракту в 1.16 мільярда доларів від 2008 року, флот США замовив 68 безпілотників MQ-4C Triton з очікуваним часом поставки в 2017 році.

Армія США майже місяць випробовувала новий бойовий лазер HEL MD.Згідно з повідомленням Армії США, випробування проводили з 18 листопада по 10 грудня поточного року на ракетному полігоні «Уайт-Сендз».Системі вдалося уразити 90 мінометних пострілів та кілька безпілотників. До складу системи входила радіолокаційна станція EMMR, котра виявляє повітряні цілі й передавала їх параметри бойовій системі управління вогнем, яка у свою чергу і контролює лазер.Потужність лазера – 10 кіловат. Найближчим часом на мобільне шасі планують встановити лазер потужністю в 50 кіловат, який потім буде модернізовано до 100 кіловат. Крім того, покращать системи енергозабезпечення.HEL MD задуманий для захисту важливих військових об'єктів від крилатих ракет, мінометних пострілів, безпілотників та артилерійських снарядів. Військові вважають, що такі цілі є основними загрозами, з якими стикається Армія США.Крім того, у листопаді поточного року командування ВПС оприлюднило запит на інформацію про можливість створення лазерної зброї для перспективних винищувачів 6-го покоління, що надходить на озброєння після 2030 року.

Перші 5 українських основних бойових танків «Оплот Т» на залізничних платформах відправляються в порт, де їх завантажать на транспортне судно і відправлять до Таїланду.У листопаді тайські танкісти після циклу ходових і вогневих випробувань підписали акт приймання харківських танків. Після прибуття на місце відбудеться остаточне приймання бойової техніки.Цей 51-тонний танк озброєний 125-мм гарматою, здатною вести стрільбу як опереними підкаліберними снарядами, так і керованими ракетами. Екіпаж танка - 3 особи, заряджання механізоване.Система керування вогнем складається із сучасних денного та нічного прицілів навідника-оператора і панорамного прицілу командира, цифрового балістичного обчислювача і набору датчиків стрільби. На танку є два тепловізора, які дозволяють ефективно застосовувати озброєння у нічних умовах.Двигун потужністю 1200 к.с. дозволяє розганяти танк до 70 км/год. Причому, реверсивні коробки передач дозволяють танку рухатися з високою швидкістю заднім ходом (31 км/год.).Механік-водій керує танком за допомогою штурвалу. Стежити за станом вузлів і агрегатів машини йому дозволяє спеціальна інформаційна система.«Оплот Т» має значний броньовий захист, що складається з багатошарового резервування і динамічного захисту, що витримує попадання, в тому числі, ракет і реактивних гранат з тандемними бойовими частинами.На даний час для Таїланду в Харкові виготовляють другу партію таких машин.

bottom of page